linie autobusowe specjalne 0-Z-5

Numer
Number
Kierunki
Directions
Trasa
Route
Data kursowania
Date of operation
Uwagi
Note

-

Plac Bohaterów Getta-
-Płaszów Bagry

Na Zjeździe, Limanowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Płaszowska, Saska, Lipska, Rzebika, Łanowa, Grochowa (powrót: Motyla, Goszczyńskiego), Kozia 05.08.2000- -06.08.2000 Oznaczenie "Bagry";

Bielany-
-Balicka Wiadukt

Księcia Józefa, Kryspinów, Balice, Szczyglice, Balicka 18.04.2010 Linia specjalna podczas pogrzebu Pary Prezydenckiej;
Nieoficjalny numer linii 704;

os. Centrum E1 Muzeum PRL-u-
-Wawel

św. Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II 18.05.2012- -19.05.2012 Noc Muzeów 2012;
Linia oznaczona jako IX Noc Muzeów;

0

Salwator-
-Teatr Ludowy

Kościuszki, al. Trzech Wieszczów, Warszawska, Basztowa, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, al. Andersa, Kocmyrzowska, Żeromskiego 09.11.2002 Linia specjalna z okazji 50-lecia komunikacji miejskiej w Nowej Hucie;

Planty-
-Plac Centralny

Franciszkańska, Dominikańska, św. Gertrudy, Westerplatte (powrót: Basztowa, Dunajewskiego, Podwale, Straszewskiego), Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II 10.11.2002 Linia specjalna z okazji 50-tej rocznicy otwarcia linii tramwajowej do Nowej Huty;

80

Dworzec Główny Zachód (Galeria)-
-Muzeum Lotnictwa

Pawia, Kalinowskiego (powrót: Szlak, Warszawska, Kurniki, Pawia), Lubomirskiego, al. Powstania Warszawskiego, Mogilska, al. Jana Pawła II, Markowskiego 08.09.2007 Linia specjalna z okazji obchodów 80-lecia komunikacji autobusowej w Krakowie;

80P

Zajezdnia Płaszów-
-Muzeum Lotnictwa

Lipska, Saska, Nowohucka, Stella-Sawickiego, al. Jana Pawła II, Markowskiego 08.09.2007 Linia specjalna z okazji obchodów 80-lecia komunikacji autobusowej w Krakowie;

300

św. Wawrzyńca-
-Rynek Główny

Plac Wolnica, Krakowska, Stradomska, św. Idziego, Podzamcze, Straszewskiego, Franciszkańska, Grodzka (powrót: Grodzka, Dominikańska, św. Gertrudy, Starowiślna, Dajwór) 20.04.2002 Linia specjalna z okazji obchodów 75-lecia komunikacji autobusowej w Krakowie;

Wawel-
-Wawel

św. Idziego, Podzamcze, Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa, Westerplatte, św. Gertrudy, św. Idziego 26.04.2002 Linia specjalna z okazji wystawy taboru ekologicznego;
Linia okrężna;

467

Nowy Kleparz-
-Pielgrzymowice

Pawia, al. 29 listopada, Węgrzce, Bibice, Michałowice, Masłomiąca, Więcławice 26.08.2007 Linia specjalna na zamówienie Gminy Michałowice w związku z Dożynkami Wojewódzkimi 2007 w miejscowości Więcławice. Linia wykonała jeden kurs o godz. 10.00 z Nowego Kleparza do Pielgrzymowic oraz kursy według specjalnego rozkładu jazdy od godz. 23.30 do ok. 4.00;

600

Dworzec Główny-
-Piastowska

Pawia, Westerplatte, Sienna, Rynek Główny, Szewska (powrót: Podwale, Wiślna), Straszewskiego, Smoleńsk, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, Reymonta 05.05.1964- -17.05.1964 Linia specjalna z okazji obchodów 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego;

600

Muzeum Armii Krajowej-
-Lipowa (muzeum Schindlera)

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza (powrót: Przemysłowa, Zabłocie) 17/18.05.2013 Noc Muzeów 2013;

Muzeum Armii Krajowej-
-Lipowa (muzeum Schindlera)

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza (powrót: Przemysłowa, Zabłocie) 16/17.05.2014 Noc Muzeów 2014;

Muzeum Armii Krajowej-
-Lipowa (muzeum Schindlera)

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza (powrót: Przemysłowa, Zabłocie) 15/16.05.2015 Noc Muzeów 2015;

Muzeum Armii Krajowej-
-Lipowa (muzeum Schindlera)

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza (powrót: Przemysłowa, Zabłocie) 13/14.05.2016 Noc Muzeów 2016;

Muzeum Armii Krajowej-
-Lipowa (muzeum Schindlera)

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Zabłocie, Romanowicza (powrót: Romanowicza, Dekerta, Herlinga-Grudzińskiego, Kotlarska) 19/20.05.2017 Noc Muzeów 2017;

Muzeum Armii Krajowej-
-Podgórze SKA

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Powstańców Wielkopolskich 15/16.05.2018 Noc Muzeów 2018;

Muzeum Armii Krajowej-
-Podgórze SKA

Wita Stwosza, al. 29 listopada, Warszawska, Basztowa, Lubicz (powrót: Pawia, Kalinowskiego, Wita Stwosza), al. Powstania Warszawskiego, Kotlarska, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Powstańców Wielkopolskich 17/18.05.2019 Noc Muzeów 2019;

618

Cracovia Stadion-
-Czyżyny Dworzec

al. Focha (powrót: Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Długa, Basztowa, Pawia, al. 29 Listopada, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Brogi, Miechowity, Młyńska, Bora-Komorowskiego, al. Andersa, Dąbrowskiej, Medweckiego 9/10.05.2017 Juwenalia 2017;
Linia wspomagająca linię 608;

Cracovia Stadion-
-Czyżyny Dworzec

al. Focha (powrót: Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), al. Mickiewicza, al. Słowackiego, Długa, Basztowa, Pawia, al. 29 Listopada, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Brogi, Miechowity, Młyńska, Bora-Komorowskiego, al. Andersa, Dąbrowskiej, Medweckiego 14/15.05.2017 -

620

Krowodrza Górka-
-os. Kurdwanów

Krowoderskich Zuchów, Łokietka, Makowskiego, Stachiewicza, Wrocławska, al. Kijowska, Królewska, Podchorążych, Piastowska, Nawojki, Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Kamieńskiego, Puszkarska, Sławka, Trybuny Ludów, Łużycka, Witosa, Halszki, Stojałowskiego 9/10.05.2017 Juwenalia 2017;

Krowodrza Górka-
-os. Kurdwanów

Krowoderskich Zuchów, Łokietka, Makowskiego, Stachiewicza, Wrocławska, al. Kijowska, Królewska, Podchorążych, Piastowska, Nawojki, Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Kamieńskiego, Puszkarska, Sławka, Trybuny Ludów, Łużycka, Witosa, Halszki, Stojałowskiego 14/15.05.2017 -

806

os. Kliny-
-Prądnik Czerwony

Zawiszy, Forteczna (powrót: Judyma), Borkowska, Zawiła, Kobierzyńska, Rostworowskiego, Grota-Roweckiego, Kapelanka, Monte Cassino, al. Krasińskiego, Piłsudskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, Rakowicka, Lubomirskiego, Mogilska, Grunwaldzka, Olszyny, Pilotów (powrót: Łukasiewicza, Chrobrego, Rakowicka), Młyńska, Lublańska, Strzelców 01.06.2007- -10.06.2007 Linia specjalna nocna z okazji obchodów 750-lecia Lokacji Miasta Krakowa;

807

Krowodrza Górka-
-Plac Matejki

Krowoderskich Zuchów, Łokietka, Wybickiego, dra Twardego, Prądnicka, Długa, św. Filipa (powrót: Basztowa, Długa) 01.06.2007- -10.06.2007 Linia specjalna nocna z okazji obchodów 750-lecia Lokacji Miasta Krakowa;

A19

Czyżyny Dworzec-
-Góra Kościelnicka

Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II), al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego, Igołomska, Wiatra, Pysocice, Kościelniki 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A20

os. Podwawelskie-
-Mników/ Liszki/ Rączna

Bułhaka (powrót: Konopnickiej), Monte Cassino, Zielińskiego, Księcia Józefa, Kryspinów 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A21

os. Podwawelskie-
-Rybna/ Nowa Wieś Szlachecka/ Rusocice/ Czernichów/ Dąbrowa Szlachecka

Bułhaka (powrót: Konopnickiej), Monte Cassino, Zielińskiego, Księcia Józefa, Kryspinów 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A22

Prądnik Czerwony-
-Iwanowice/ Narama

Strzelców, Powstańców, al. 29-go Listopada, Bibice, Michałowce 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A23

Prądnik Czerwony-
-Michałowice/ Więcławice Stare/ Raciborowice

Strzelców, Powstańców, Batowice 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A24

Bronowice Małe-
-Kobylany/ Bolechowice/ Brzezie/ Zabierzów

Balicka, Armii Krajowej, Radzikowskiego, Pasternik, Modlniczka 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A25

Krowodrza Górka-
-Zielonki/ Wola Zachariaszowska/ Bibice/ Węgrzce

Krowoderskich Zuchów, Batalionu "Skała" AK, Wyki, Pachońskiego, Tajber, Zielonki 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A26

Borek Fałęcki-
-Mogilany/ Gaj

Zakopiańska 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A27

Bronowice Małe-
-Bębło/ Biały Kościół

Balicka, Armii Krajowej, Jasnogórska, Modlnica 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A28

Krowodrza Górka-
-Minoga/ Skała/ Smardzowice

Krowoderskich Zuchów, Batalionu "Skała" AK, Wyki, Pachońskiego, Tajber, Zielonki 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A29

Borek Fałęcki-
-Świątniki Górne

Zakopiańska, Kąpielowa, Chałubińskiego, Szybisko, Myślenicka (powrót: Myślenicka, Merkuriusza Polskiego), Krzyżańskiego, Wrząsowice 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

A30

Czyżyny Dworzec-
-Wola Batorska

Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II), al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego, Igołomska, Brzeska, Niepołomice: Brzeska, Batorego, Zabierzowska 26.07.2016- -31.07.2016 Linia na zlecenie krakowskiej Kurii;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

B

Cracovia-
-Kryspinów

al. Focha (powrót: al. Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), Królowej Jadwigi, Junacka, Olszanicka 16.08.2002 IX Pielgrzymka Jana Pawła II;

Cracovia-
-Balice I

al. Focha (powrót: al. Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), al. Mickiewicza, Czarnowiejska, Nawojki, Armii Krajowej, Balicka, Szczyglice, Balice 19.08.2002 -

C-3

Biskupińska-
-Most Grunwaldzki

Obrońców Modlina, Brandla, Surzyckiego, Lipska, Saska, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Konopnickiej 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Kurdwanów-
-Most Grunwaldzki

Mierzeja Wiślana, Lipska, Saska, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Konopnickiej 27.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

Kurdwanów-
-Most Grunwaldzki

Obrońców Modlina, Brandla, Surzyckiego, Lipska, Saska, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich, Konopnickiej 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

C-4

Czyżyny Dworzec-
-Most Grunwaldzki

Bieńczycka, al. Jana Pawła II (powrót: Medweckiego), Stella-Sawickiego, al. Pokoju, Grzegórzecka, Dietla 27.05.2006- -28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

C-5

Czyżyny PKS-
-Most Grunwaldzki

Bieńczycka, al. Jana Pawła II (powrót: Medweckiego), Stella-Sawickiego, al. Pokoju, Grzegórzecka, Dietla 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Autostrada (węzeł Łagiewniki)-
-Rondo Grunwaldzkie

Herberta, Turowicza, Tischnera, Wadowicka, Konopnickiej 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

C-6

Autostrada (węzeł Wielicki)-
-Rondo Grunwaldzkie

Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

City Bus

Plac Szczepański-
-Struga

Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, Mogilska, al. Planu 6-letniego /ob. al. Jana Pawła II/, al. Solidarności 07.05.1990- -30.06.1990 Linia specjalna zakładu taksówek MPK Kraków pod oznaczeniem "ZTX";

Dworzec Główny-
-Wola Duchacka Zachód

Pawia, Westerplatte, św. Gertrudy, Stradomska, Krakowska, Kalwaryjska, Kamieńskiego, Sławka, Trybuny Ludów, Łużycka, Witosa 04.06.1990 - 30.06.1990 Linia specjalna zakładu taksówek MPK Kraków pod oznaczeniem "ZTX";

City Bus

Dworzec Główny-
-Rynek Podgórski

Pawia, Ogrodowa, Warszawska, Basztowa (powrót: Pawia), Szpitalna, Stolarska, Dominikańska, Grodzka, św. Idziego (powrót: Westerplatte), św. Gertrudy, Stradomska, Krakowska, Kalwaryjska 08.08.1992- -31.08.1992 Linia na potrzeby testów mikrobusu Steyr SC6 Citybus;

Dworzec Główny-
-Rynek Podgórski

Pawia, Basztowa, Dunajewskiego (powrót: Krowoderska, Słowiańska, Długa, św. Filipa, Kurniki), Podwale, Straszewskiego, Podzamcze, św. Idziego, Stradomska, Krakowska, Podgórska, Na Zjeździe, Limanowskiego 14.11.1994- -03.12.1994 Linia na potrzeby testów mikrobusu Iveco;

K

Wały Wiślane II-
-Tor Kajakowy

Kolna 14.11.1994- -03.12.1994 Linia specjalna z okazji piknikiu przy Torze Kajakarstwa Górskiego;
Linia kursuje w godz. 19.00-22.15;

L-1

Swoszowice-
-Zielna

Kąpielowa, Zakopiańska, A4, Skotnicka, Babińskiego, Kobierzyńska, Grota-Roweckiego, Kapelanka, Monte Cassino, Nowaczyńskiego, Praska 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;
dowóz na mszę;

Zielna-
-Autostrada (węzeł Skawiński)

Kapelanka, Brożka, Zakopiańska, Kąpielowa, A4 (powrót: Skotnicka, Babińskiego, Kobierzyńska, Grota-Roweckiego) 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;
odwóz z mszy;

L-2

Borek Fałęcki-
-Zakopiańska

Zakopiańska 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;
nawracanie na skrzyżowaniu z drogą do Libertowa;

L-3

Borek Fałęcki-
-Zakopiańska

Zakopiańska 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;
nawracanie na skrzyżowaniu z drogą do Lusiny;

M

Plac Wszystkich Świętych-
-Aleja Przyjaźni

Dominikańska, Westerplatte (powrót: Basztowa, Dunajewskiego, Straszewskiego, Franciszkańska), Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, Bieńczycka, al. Andersa 09.06.2019 Linia specjalna z okazji Dnia Otwartego Magistratu oraz 70-lecia Nowej Huty;

MED
1

Prokocim Szpitam-
-Niepołomice Dworzec

Kostaneckiego, Jakubowskiego, Wielicka, Wieliczka: Krakowska, Narutowicza, Piłsudskiego, Niepołomska, Podłęże, Niepołomice: Wielicka, 3-go Maja 06.04.2020- -10.04.2020 Linie specjalne MED przeznaczone do przewozu personelu szpitalnego, kursujące w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2;

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Bochnia

Jakubowskiego, Wielicka, Wieliczka: Krakowska, Narutowicza, Piłsudskiego, Niepołomska, Podłęże, Niepołomice: Wielicka, 3-go Maja, Brzeska, Szarów, Targowisko, Łapczyca 04.05.2020- -...... -

MED
2

Prokocim Szpital-
-Trąbki P+R

Kostaneckiego, Jakubowskiego, Wielicka, Wieliczka: Krakowska, Dembowskiego, Powstania Warszawskiego, Słowackiego, Tomaszkowice, Biskupice, Trąbki 06.04.2020- -10.04.2020 -

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Dobczyce Skrzyżowanie

Jakubowskiego, Wielicka, Wieliczka: Krakowska, Dembowskiego, Powstania Warszawskiego, Słowackiego, Tomaszkowice, Biskupice, Trąbki, Łazany, Bilczyce, Gdów, Fałkowice, Winiary, Niezdów, Dziekanowice 04.05.2020- -...... -

MED
3

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Luborzyca

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Trzech Wieszczów, Prądnicka, dra Twardego, Pielęgniarek (powrót: Bratysławska), Prądnicka, Opolska, al. 29-go Listopada, Powstańców, Batowice, Raciborowice, Zastów, Prusy, Sulechów, Dojazdów 06.04.2020- -...... -

MED
4

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Iwanowice Dworskie pętla

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Trzech Wieszczów, Prądnicka, dra Twardego, Pielęgniarek (powrót: Bratysławska), Prądnicka, Opolska, al. 29-go Listopada, Węgrzce, Bibice, Michałowice, Narama, Kasieniec 06.04.2020- -...... -

MED
5

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Skała Rynek

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Trzech Wieszczów, Prądnicka, dra Twardego, Pielęgniarek (powrót: Bratysławska), Prądnicka, Opolska, Pleszowska, Białoprądnicka, Tajber, Zielonki, Januszowice, Przybysławice, Brzozówka, Niebyła, Cianowice Duże 06.04.2020- -03.05.2020 -

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Wolbrom

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Trzech Wieszczów, Prądnicka, dra Twardego, Pielęgniarek (powrót: Bratysławska), Prądnicka, Opolska, Pleszowska, Białoprądnicka, Tajber, Zielonki, Januszowice, Przybysławice, Brzozówka, Niebyła, Cianowice Duże, Skała, Wielmoża, Zadroże, Trzyciąż 04.05.2020- -...... -

MED
6

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Murownia pętla

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, Czarnowiejska, Nawojki, Armii Krajowej, Jasnogórska, Modlnica, Szyce, Wielka Wieś, Biały Kościół 06.04.2020- -10.04.2020 -

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Olkusz

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Trzech Wieszczów, Prądnicka, dra Twardego, Pielęgniarek (powrót: Bratysławska), Prądnicka, Opolska, Pleszowska, Białoprądnicka, Tajber, Zielonki, Januszowice, Przybysławice, Brzozówka, Niebyła, Cianowice Duże, Skała, Sułoszowa, Sieniczno 04.05.2020- -12.05.2020 -

MED
7

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Czernichów Rynek

Jakubowskiego, Kostaneckiego, Wielicka, Kamieńskiego, Konopnickiej, al. Krasińskiego, Kościuszki, Księcia Józefa, Kryspinów, Liszki, Rączna, Jeziorzany, Wołowice 06.04.2020- -...... -

MED
8

Prokocim Szpital-
-Skawina SCK

Kostaneckiego, Jakubowskiego, Wielicka, Kosocicka, Rżącka, Niebieska, Żelazowskiego, Krzemieniecka, Drużbackiej, Golkowice, Matematyków Krakowskich, Wrząsowice, Świątniki Górne, Konary, Mogilany, Buków, Skawina: Bukowska, Popiełuszki, Krakowska, Pokoju, Mickiewicza, Niepodległości 06.04.2020- -10.04.2020 -

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Sułkowice Rynek

Kostaneckiego, Jakubowskiego, Wielicka, A4, Skawina: Krakowska, Popiełuszki, Konstytucji 3-go Maja, Żwirki i Wigury, Radziszowska, Radziszów, Krzywaczka, Biertowice 04.05.2020- -12.05.2020 -

MED
9

Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii-
-Myslenice Słowackiego Osiedle

Kostaneckiego, Jakubowskiego, Wielicka, A4, Zakopiańska, Libertów, Gaj, Mogilany, Głogoczów, Krzyszkowice, Jawornik 04.05.2020- -12.05.2020 -

MPK

Port Lotniczy (Airport)-
-Stacja PKP Balice

Balice: Medweckiego (powrót: Na Lotnisko, Medweckiego) 26.05.2006- -30.10.2006 Przejęcie obsługi linii przez przez PKS Kraków od MPK Kraków (31.10.2006);
PKS Kraków obsługiwał tę trasę bez oznaczenia linii w okresie 31.10.2006-13.12.2009;

Terminal Międzynarodowy-
-Terminal Krajowy

Balice: Medweckiego, Stacja PKP Balice, Na Lotnisko (powrót: Medweckiego) 01.03.2007- -22.06.2007 Zmiana oznaczenia na MPL (2007);

MPL

Terminal Międzynarodowy-
-Terminal Krajowy

Balice: Medwerckiego, Stacja PKP Balice, Na Lotnisko (powrót: Medweckiego) 23.06.2007- -09.01.2008 Zmiana oznaczenia z MPK (2007);
Likwidacja linii (2008);

Terminal Międzynarodowy-
-Stacja PKP Balice

Balice: Medweckiego (powrót: Na Lotnisko, Medweckiego) 14.12.2009- -01.02.2014 Przejęcie obsługii linii przez MPK Kraków od PKS Kraków (13.12.2009);
PKS Kraków obsługiwał tę trasę bez oznaczenia linii w okresie 31.10.2006-13.12.2009;
Likwidacja linii w związku z zamknięciem na czas remontu linii kolejowej do Balic (2014);

N3

Dworzec Główny Zachód (Galeria)-
-Niepołomice

Pawia, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego, Igołomska, Brzeska, Niepołomnice: Kolejowa, 3-go Maja (powrót: Zamkowa) 16/17.05.2008 Noc Muzeów 2008;

Teatr Bagatela-
-Bronowice Małe

Podwale, Piłsudskiego, al. Mickiewicza, Królewska, Podchorążych, Bronowicka, Balicka (powrót: Królewska, Karmelicka, Batorego, Łobzowska, Garbarska, Dunajewskiego) 18/19.05.2008 Noc Muzeów 2012;

N10

Cracovia-
-Kopiec Kościuszki

al. Focha, al. Krasińskiego, Kościuszki (powrót: Lelewela, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), Księcia Józefa, Malczewskiego, al. Waszyngtona 15/16.05.2009 Noc Muzeów 2009;

Cracovia-
-Kopiec Kościuszki

al. Focha, al. Krasińskiego, Kościuszki (powrót: Lelewela, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), Księcia Józefa, Malczewskiego, al. Waszyngtona 20/21.05.2011 Noc Muzeów 2011;

N-1

C.A. H.T.S-
-Dworzec Główny

Ujastek, Łowińskiego, Okulickiego, Stella-Sawickiego, al. Jana Pawła II, Mogilska 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Kombinat-
-Dworzec Główny

Ujastek, Łowińskiego, Okulickiego, Stella-Sawickiego, al. Jana Pawła II, Mogilska 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

N-6

Branice Giełda-
-Rondo Mogilskie

Igołomska, Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, Mogilska 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Branice Giełda-
-Rondo Mogilskie

Igołomska, Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, Mogilska 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

P

Bronowice Nowe-
-Balice I

Balicka, Mydlniki, Podkamycze, Szczyglice, Balice 16.08.2002 IX Pielgrzymka Jana Pawła II;

Bronowice Nowe-
-Balice I

Balicka, Mydlniki, Podkamycze, Szczyglice, Balice 19.08.2002 -

P12

os. Podwawelskie-
-Kolna

Bułhaka (powrót: Konopnickiej), Monte Cassino, Zielińskiego, Tyniecka 26.07.2016- -29.07.2016 Linia parkingowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

P13

Czerwone Maki P+R-
-Kolna

Bunscha, Skotnicka, Winnicka, Tyniecka 30.07.2016- -31.07.2016 Linia parkingowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

P14

Bielany-
-Salwator

Księcia Józefa 26.07.2016- -29.07.2016 Linia parkingowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

Bielany-
-Salwator

Księcia Józefa, Zielińskiego, Monte Cassino, Konopnickiej (powrót: Bułhaka) 30.07.2016- -31.07.2016 Linia parkingowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S1

Plac Wszystkich Świętych-
-Plac Wszystkich Świętych

Dominikańska, Starowiślna, Dietla, Grzegórzecka, al. Pokoju, Ofiar Dąbia, Stoczniowców, Saska, Lipska, Mierzeja Wiślana, płk. Dąbka, Kosiarzy, MPWiK /Oczyszczalnia Ścieków Płaszów/, Kosiarzy, płk. Dąbka, Mierzeja Wiślana, Lipska, Saska, Nowohucka, al. Pokoju, Śliwkowa, MPEC /Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (al. Jana Pawła II)/, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Basztowa, Dunajewskiego, Podwale, Franciszkańska 04.06.2005 Linia specjalna z okazji Dni Krakowa;

Plac Wszystkich Świętych-
-Plac Wszystkich Świętych

Dominikańska, Starowiślna, Dietla, Grzegórzecka, al. Pokoju, Ofiar Dąbia, Stoczniowców, Saska, Lipska, Mierzeja Wiślana, płk. Dąbka, Kosiarzy, MPWiK /Oczyszczalnia Ścieków Płaszów/, Kosiarzy, płk. Dąbka, Mierzeja Wiślana, Lipska, Saska, Nowohucka, al. Pokoju, Śliwkowa, MPEC /Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (al. Jana Pawła II)/, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Basztowa, Dunajewskiego, Podwale, Franciszkańska 04.06.2006 Linia specjalna z okazji Dni Krakowa;

Plac Wszystkich Świętych-
-Plac Wszystkich Świętych

Dominikańska, św. Gertrudy, Podzamcze, Powiśle, Kościuszki, Księcia Józefa, MPWiK /Zakład Uzdatniania Wody Bielany/, Księcia Józefa, Mirowska, A4, Zakopiańska, Kąpielowa, Chałubińskiego, Szybisko, Sawiczewskich, Kuryłowicza, Krzemieniecka, MPO /Centrum Ekologiczne Barycz/, Krzemieniecka, Kuryłowicza, Sawiczewskich, Myślenicka, Herberta, Turowicza, Tischnera, Wadowicka, Konopnickiej, Zwierzyniecka, Franciszkańska 03.06.2007 Linia specjalna z okazji Dni Krakowa;

S2

Plac Wszystkich Świętych-
-Plac Wszystkich Świętych

Dominikańska, Starowiślna, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka, Brożka, MPK /zajezdnia Podgórze/, Brożka, Tischnera, Turowicza, Herberta, Myślenicka, Sawiczewskich, Kuryłowicza, Krzemieniecka, MPO /Centrum Ekologiczne Barycz/, Krzemieniecka, Kuryłowicza, Sawiczewskich, Myślenicka, Merkuriusza Polskiego, Kąpielowa, Zakopiańska, A4, Mirowska, Księcia Józefa, MPWiK /Zakład Uzdatniania Wody Bielany/, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Franciszkańska 04.06.2005 Linia specjalna z okazji Dni Krakowa;

Plac Wszystkich Świętych-
-Plac Wszystkich Świętych

Dominikańska, Starowiślna, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka, Brożka, MPK /zajezdnia Podgórze/, Brożka, Tischnera, Turowicza, Herberta, Myślenicka, Sawiczewskich, Kuryłowicza, Krzemieniecka, MPO /Centrum Ekologiczne Barycz/, Krzemieniecka, Kuryłowicza, Sawiczewskich, Myślenicka, Herberta, Turowicza, Tishnera, Wadowicka, Konopnickiej, Zwierzyniecka, Franciszkańska 04.06.2006 Linia specjalna z okazji Dni Krakowa;

Plac Wszystkich Świętych-
-Plac Wszystkich Świętych

Dominikańska, Starowiślna, Dietla, Monte Cassino, Kapelanka, Kobierzyńska, MPEC /Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Zakład Eksploatacyjno - Produkcyjny Zachód (Kobierzyńska)/, Kobierzyńska, Grota-Roweckiego, Brożka, MPK /zajezdnia Podgórze/, Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Konopnickiej, Zwierzyniecka, Franciszkańska 03.06.2007 Linia specjalna z okazji Dni Krakowa;

S11

Plac Inwalidów-
-Kombinat

al. Słowackiego, al. 29-go Listopada, Lublańska, Bora-Komorowskiego, al. Andersa, al. Solidarności 26.07.2016- -29.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S12

Krowodrza Górka-
-Miasteczko Studenckie AGH

Fieldorfa-Nila, Prądnicka, Opolska, Conrada, Armii Krajowej (powrót: Piastowska, Bronowicka) 26.07.2016- -29.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S13

Bronowice Małe-
-Plac Centralny im. Ronalda Reagana

Balicka, Armii Krajowej, Conrada, Opolska, Lublańska, Bora-Komorowskiego, al. Andersa 30.07.2016- -31.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S14

Nowy Bieżanów Południe-
-Centrum Kongresowe ICE

Aleksandry, Ćwiklińskiej, Teligi, Wielicka, Kamieńskiego, Bonarka, Kamieńskiego, Konopnickiej 26.07.2016- -31.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S15

Nowy Bieżanów Południe-
-Kombinat

Aleksandry, Ćwiklińskiej, Teligi, Wielicka, Powstańców Wielkopolskich, Nowohucka, al. Pokoju, al. Jana Pawła II, Bulwarowa, al. Solidarności 30.07.2016- -31.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S16

Aleja Przyjaźni-
-Lesisko

al. Andersa, Boruty-Spiechowicza, al. Jana Pawła II, al. Pokoju, Centralna, Sołtysowska, Podbipięty 30.07.2016- -31.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

S17

Nowy Kleparz-
-Plac Centralny im. Ronalda Reagana

al. 29 Listopada, Lublańska, Bora-Komorowskiego, al. Andersa 30.07.2016- -31.07.2016 Linia korytarzowa;
Światowe Dni Młodzieży 2016;

U1

Przegorzały-
-Przegorzały UJ

Jodłowa 07.01.2004- -23.01.2004 Linia uruchomiona z okazji otwarcia filii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zamku w Przegorzałach;

W

Plac Matejki-
-Plac Matejki

Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, C.A. HTS, al. Solidarności, Wańkowicza, Kocmyrzowska, Bulwarowa, al. Solidarności, Orkana, Bulwarowa, Klasztorna, Sieroszewskiego, Zachemskiego, al. Jana Pawła II, al. Solidarności, al. Przyjaźni, al. Andersa, Kocmyrzowska, Obrońców Krzyża, Mikołajczyka, Srebrnych Orłów, Wiślicka - Bora-Komorowskiego, Młyńska, Pilotów, Brodowicza, Beliny-Prażmowskiego, Lubicz, Basztowa 03.07.2004- -29.08.2004 Linia specjalna na zlecenie Urzędu Miasta;

X08

Filharmonia-
-Port Lotniczy

Straszewskiego, Powiśle (powrót: Zwierzyniecka), al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, Czarnowiejska, Armii Krajowej, Radzikowskiego, Pasternik, A4 27.06.2005- -04.10.2005 Linia specjalna na lotnisko;

Z-1

Tonie-
-Nawojki

Jasnogórska, Conrada, Opolska, Prądnicka, dra Twardego, Prądnicka, Wrocławska, al. Kijowska (powrót: Armii Krajowej, Jasnogórska) 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Rondo Ofiar Katynia-
-Miasteczko Studenckie AGH

Conrada, Opolska, Prądnicka, dra Twardego, Prądnicka, Wrocławska, al. Kijowska 27.05.2006- -28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

Z-2

Autostrada (węzeł Skawiński)-
-Zielna

A4, Tyniecka, Praska 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;
dowóz na mszę;

Zielna-
-Autostrada (węzeł Tyniecki)

Kapelanka, Grota-Roweckiego, Kobierzyńska, Skotnicka, A4 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;
odwóz z mszy;

Wieczysta-
-Miasteczko Studenckie AGH

Meissnera, Młyńska, Lublańska, Dobrego Pasterza, Bora-Komorowskiego, Lublańska, Opolska, Prądnicka, Wrocławska, al. Kijowska 27.05.2006- -28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

Z-3

Wieczysta-
-Nawojki

Meissnera (powrót: Ułanów, al. Jana Pawła II), Młyńska, Lublańska, Dobrego Pasterza, Bora-Komorowskiego, Lublańska, Opolska, Prądnicka, Wrocławska, al. Kijowska (powrót: Piastowska, Bronowicka) 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Mydlniki-
-Armii Krajowej

Balicka 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

Z-4

Mydlniki-
-Armii Krajowej

Balicka, Armii Krajowej 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Radzikowskiego (Leroy Merlin)-
-Miasteczko Studenckie AGH

Pasternik, Radzikowskiego, Ojcowska, Jasnogórska, Armii Krajowej 27.05.2006- -28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

Z-5

Autostrada (węzeł Tyniecki)-
-Armii Krajowej

A4, Pasternik, Radzikowskiego, Armii Krajowej 18.08.2002 Linia specjalna z okazji VIII pielgrzymki Jana Pawła II do Polski;

Salwator-
-Kryspinów

Księcia Józefa 28.05.2006 Linia specjalna z okazji pielgrzymki Benedykta XVI do Polski;

legenda

zmiana trasy

zmiana nazwy pętli/ końcówki

kurs wariantowy